Umów wizytę: (32) 227 34 31

Blog

Co należy robić, żeby unikać chorób przyzębia?

Paradontoza, czyli choroby przyzębia są nie mniejszym zagrożeniem dla pacjentów, niż choroba próchnicowa. Przyzębie tworzą tkanki, które stanowią podporę dla zębów. Zapalenie przyzębia jest powodowane przez rozwijające się w jamie ustnej w wyniku nieprawidłowej higieny oraz pozostającej na powierzchni zębów płytki i kamienia nazębnego bakterie. Rezultatem rozwijającej się paradontozy może być nawet rozchwianie i utrata przez pacjenta zębów. W dzisiejszym wpisie na blogu kliniki Viscardi tłumaczymy, co należy robić, żeby unikać powstawania chorób przyzębia.

Czytaj dalej

Co to jest bruksizm? Jaki ma wpływ na stan zębów?

Jednym z najmniej znanych, a jednocześnie największych zagrożeń dla zębów jest bruksizm, czyli nadmierne zaciskanie i zgrzytanie zębami. Według dentystów bruksizm może występować nawet u połowy osób dorosłych. Jest to dla nich np. sposób reakcji na sytuacje stresowe. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, co to jest bruksizm, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania takich problemów, możliwe skutki uboczne bruksizmu oraz dostępne sposoby leczenia.

Czytaj dalej

Powtórne leczenie kanałowe zęba – Co warto wiedzieć?

Leczenie kanałowe jest jednym z najbardziej nielubianych przez pacjentów rodzajów zabiegów stomatologicznych. Powodem tego jest to, że takie zabiegi trwają zazwyczaj dużo czasu, a przed ich rozpoczęciem najpierw konieczne jest wykonanie wielu badań diagnostycznych. Ich wykonanie w prywatnych gabinetach łączy się też z dość dużym wydatkiem. U niektórych pacjentów, po pewnym czasie od zakończenia leczenia powstaje jednak konieczność jego powtórzenia, czyli wykonanie zabiegu reendo. W dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, jakie są najczęstsze przyczyny konieczności powtórzenia leczenia endodontycznego oraz na czym dokładnie taki zabieg polega.

Czytaj dalej

Jakie zalecenia otrzymuje pacjent po usunięciu ósemki?

Po zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej pacjenci zawsze powinni się stosować do otrzymanych przez lekarza po ich wykonaniu zaleceń. Nie inaczej jest w przypadku ekstrakcji zębów, także ósemek, czyli zębów mądrości. W dzisiejszym wpisie na blogu Kliniki Stomatologicznej Viscardi przedstawiamy wszystkie zalecenia, jakie otrzymuje się po usunięciu ósemki oraz tłumaczymy, dlaczego ich przestrzeganie jest tak bardzo ważne.

Czytaj dalej

Dlaczego tak bardzo ważne jest leczenie zębów mlecznych u dzieci?

Leczenie zębów mlecznych u dzieci jest bardzo ważne, jednak niestety wielu rodziców nieco lekceważy ten problem i podchodzi do niego w taki sposób, że kłopotliwe, czasochłonne i kosztowne leczenie pierwszych zębów nie ma sensu, bo przecież w ich miejscu szybko pojawią się zęby stałe. Tak naprawdę jednak takie podejście do zębów mlecznych jest nieprawidłowe. Dbanie o ich dobry stan będzie miało bardzo duże znaczenie dla naszego dziecka, i to nie tylko teraz, ale także dla stanu jego jamy ustnej w przyszłości. W dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, dlaczego leczenie zębów mlecznych jest tak ważne.

Czytaj dalej

Dlaczego wyrzynanie się ósemek może być tak dużym problemem?

Zęby mądrości, czyli ósemki, to elementy łuków zębowych, na które teoretycznie w na dzisiejszym poziomie ewolucji u człowieka nie ma już miejsca w jamie ustnej. W rezultacie rzadko, u którego pacjenta wyrżnięcie się tych zębów może stanowić realną wartość dodaną i łączy się z jakimiś korzyściami. Dużo częściej zęby mądrości są przyczyną wielu problemów i jedyną możliwością, żeby sobie z nimi poradzić, jest przeprowadzenie przez chirurga stomatologicznego dłutowania, czyli ich ekstrakcji. W dzisiejszym wpisie na blogu tłumaczymy, dlaczego wyrzynanie się ósemek tak często jest dużym problemem dla pacjentów.

Czytaj dalej